Jak posadzki przemysłowe z żywicy wpływają na komfort pracy?

Przystosowanie pomieszczeń przemysłowych pod kątem bezpieczeństwa i komfortu użytkowania jest jednym z najważniejszych zadań pracodawcy. Zastosowanie odpowiedniego tworzywa na podłogę jest kluczowe, aby pracownicy mogli bezpiecznie przemieszczać się po miejscu pracy. Czy posadzki przemysłowe faktycznie wpływają na komfort pracy, a jeśli tak, to jaką wylewkę wybrać? Odpowiadamy w artykule!

Żywica na posadzkę w miejscu pracy – czy to dobry pomysł?

Zarówno posadzki epoksydowe, jak i te, do których wykonania wykorzystywana jest żywica poliuretanowa, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Taka podłoga, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom doskonale sprawdzi się w miejscu pracy, a przede wszystkim w pomieszczeniach przemysłowych, takich jak magazyn czy też hala produkcyjna. Posadzki żywiczne są niezwykle wytrzymałe. Z tego względu świetnie sprawdzą się w intensywnie użytkowanych miejscach, w których panują trudne warunki.

Posadzki przemysłowe z żywicy – gdzie się sprawdzą?

Popularność posadzek żywicznych rośnie z miesiąca na miesiąc. Domowe wnętrza, w których znajduje się podłoga z żywicy, możemy spotkać na niejednej grupie poświęconej inspiracjom architektonicznym. Posadzka epoksydowa nie jest jednak stosowana tylko i wyłącznie w domu, ale również poza nim, np. na balkonie lub tarasie. Czy taka podłoga w pomieszczeniach pracy również zda egzamin? Oczywiście, że tak!

Posadzka żywiczna jest najlepszym rozwiązaniem w miejscu pracy. Stosowanie jej jako wierzchniej warstwy betonowej wylewki znacząco wzmocni jej strukturę. Posadzki poliuretanowe dobrze znoszą kontakt z substancjami chemicznymi, nie wchodząc z nimi w reakcję. Z tego względu możemy je z powodzeniem wykorzystywać w przemyśle spożywczym, bez obaw o bezpieczeństwo naszych produktów. 

Posadzka żywiczna – bezpieczna podłoga w miejscu pracy

Nie tylko poliuretan będzie dobrym materiałem do stworzenia wylewki w pomieszczeniu przemysłowym. Do tego celu doskonale sprawdzi się również żywica epoksydowa. Posadzka wykonana z tego materiału odznacza się dużą twardością, dzięki czemu zda egzamin w pomieszczeniach, w których występuje nacisk punktowy o dużym natężeniu. 

Podłoga na hali magazynowej narażona jest zarówno na intensywny ruch wózków widłowych, jak i ruch pieszy. W przypadku takich pomieszczeń dobrze sprawdza się posadzka epoksydowa lub poliuretanowa. Inną  cechą, jaką charakteryzują się zarówno posadzki epoksydowe, jak i te wykonane z żywicy poliuretanowej są właściwości antypoślizgowe. 

Takie parametry podłogi są niezwykle pożądane, szczególnie w przypadku pomieszczeń przemysłowych. Ponadto, poprzez wzbogacenie posadzki o rozmaite dodatki (takie jak, np. płatki dekoracyjne czy też piasek kwarcowy) możemy wzmocnić te właściwości, a co za tym idzie, zwiększyć bezpieczeństwo pracy.

Posadzka epoksydowa lub poliuretanowa do zadań specjalnych 

Posadzki przemysłowe wykonane z żywicy nie tylko są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale także niskie i wysokie temperatury. Możemy bez obaw zastosować je więc w chłodni. Często wykorzystujemy również posadzki epoksydowe i poliuretanowe w miejscach, w których konieczne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości.

Podłoga z żywicy stanowi gładką, bezspoinową powierzchnię. Dzięki takiej strukturze zanieczyszczenia nie zbierają się w zakamarkach, a utrzymanie higieny miejsca pracy w pomieszczeniach przemysłowych jest o wiele prostsze.

Artykuły

Podobne artykuły